Novú rodinnú štvrť, ktorú pre Vás budujeme, sme sa rozhodli umiestniť na začiatok pokojnej obce Pobedim, ležiacej v Trenčianskom kraji, v okrese Nové Mesto nad Váhom. Za mestským životom to budete mať najbližšie do mesta Piešťany vzdialeného približne 7 minút a z obývačky len na skok do prírody, na kúpaliská a za kultúrou.
Obec Pobedim ponúka širokú škálu občianskej vybavenosti. V blízkej pešej dostupnosti je pošta, škôlka, škola, všeobecný lekár i zubár, supermarket, potraviny, obchod so záhradkárskymi potrebami. O možnosti voľnočasového využitia priamo v obci tiež nie je núdza. Nachádza sa tu športový areál s futbalovým a tenisovým ihriskom, pieskovým volejbalovým ihriskom, kolkáreň. Na svoje si prídu i rybári na miestnom rybníku, či poľovníci vo svojom revíri, ale i cyklisti na blízkej Vážskej cyklomagistrále, ktorou sa dostanú do Piešťan i do Trenčína.

Počas horúcich letných dní skvele padne výlet napríklad do Čachtickej jaskyne, predstavujúcej súčasť chránenej krajinnej oblasti Malé Karpaty alebo jaskyne Veľká pec, ležiacej nad obcou Prašník. Milovníci histórie si prídu na svoje na neďalekom Tematínskom alebo Čachtickom hrade, kam sa autom dostanú za približne 30 minút. Výlety do prírody a turistiku si budete môcť dopriať aj v okolitej CHKO Malé Karpaty, kde sa skrývajú rôzne zrúcaniny hradov a turistické trasy pre zdatných turistov, ale aj pre začiatočníkov túžiacich len po peknej prechádzke a krásnych výhľadoch. Krásny výlet si užijete aj v Parku miniatúr v Podolí, kde môžete obdivovať zmenšené verzie známych zámkov a hradov.

Okolie obce Pobedim tiež ponúka veľa vodných plôch. Najbližšie sa nachádza jazero v Hornej Strede, kam sa autom dostanete už za pár minút, a tiež stojí za zmienku prírodná rezervácia Čerenec ležiaca pri obci Vrbové. V neďalekých Piešťanoch je Vám k dispozícii kúpalisko, vodná nádrž Sĺňava, a tiež známe kúpele ponúkajúce regeneráciu a wellness. Za Novým Mestom nad Váhom leží vodná plocha Zelená voda a Vodná nádrž Dubník v Starej Turej. Autom sa viete rýchlo dostať do mesta a výlety vlakom do blízkeho i vzdialeného okolia budú stáť za to v zime i v lete. Chránená krajinná oblasť Malé Karpaty je nevyčerpateľnou studnicou inšpirácie na objavovanie krás Slovenska a zážitky s deťmi. Osloví Vás tiež Eko park Piešťany, festivaly na piešťanskom letisku alebo rybárska bašta Bašovce.

Ak túžite skôr objavovať zákutia obchodných centier a cítiť pulz mesta, výber je rovnako široký. V Piešťanoch pohodlne nakúpite v Auparku, Priore alebo OD Kocka. Určite Vás zláka aj vychýrená zmrzlináreň Mona Lisa, alebo nejaká z množstva kaviarničiek v centre mesta. Večer tiež nemusíte tráviť doma - film v kine, predstavenie v dome umenia alebo diskotéka v Mango Music Club & Lounge Bar či Remix Music Club Coffe & Bar Vás určite nesklamú.
Nové Mesto nad Váhom ponúka možnosť nákupov napríklad v OC Javorina. Za kultúrou určite smútiť nebudete vďaka mestskému kultúrnemu stredisku a kinu Považan. Večer s priateľmi si môžete užiť v MM-club Nové mesto, Blue Note Jazz Clube alebo v alternatívnom kultúrnom priestore s názvom Bar za rampami. K mestu Trenčín neodmysliteľne patrí OC Laugarício, ale aj OC MAX, kde okrem obchodov a reštaurácií nájdete aj kino. Historické uličky a energia Trenčína sú bezpochyby zážitkom, čo môžete pocítiť aj v mestskom divadle.

Pravidlá ochrany súkromia a cookies

Tieto stránky používajú súbory cookies. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať. Viac informácií.

Akceptovať a zatvoriť